موتورسیکلت

بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتور سیکلت (آبان تا آخر اسفند ۹۹)

 

اگر موتور سیکلتی دارید که تا حالا بیمه ش نکردید یا مدتی هست که تاریخ انقضای بیمه نامه تون تموم شده، و به دلیل قیمت بالا، از تمدید بیمه صرف نظر کرده بودید، از این فرصت استفاده کنید. تا پایان اسفند ۹۹ میتونید بدون پرداخت جریمه برای موتور سیکلت خود بیمه شخص ثالث تهیه کنید. 

با توجه به درخواست بیمه مرکزی برای اجرای مجدد طرح بخشودگی جرائم بند (ب) ماده ۲۴ قانون‌ بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ و با موافقت رئیس مجمع صندوق تامین خسارت‌های بدنی، قانون بخشیده شدن جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکت از تاریخ ۱۵ آبان تا ۳۰ اسفند ۹۹ اجرایی خواهد شد.

البته کمک به اقشار مختلف جامعه به دلیل مشکلات به وجود آمده در اثر بیماری کرونا و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنین ترویج فرهنگ بیمه، از دیگر دلایل تصویب این قانون بود.

بخشش جریمه دیرکرد بیمه موتور سیکلت شامل بیمه کوتاه مدت هم می‌شود ؟

خیر. بیمه های کوتاه مدت ۳ ماهه، ۶ ماهه و … شامل این قانون نمی‌شود. در واقع فقط در صورتی می‌توانید از بخشودگی ۱۰۰% جریمه بیمه موتورسیکلت بهره مند شوید که برای موتورسیکلت خود بیمه نامه با مدت اعتبار یک سال خرید نمایید.

بیمه موتورسیکلت

قیمت بیمه موتور سیکلت چقدر است ؟

قیمت بیمه نامه بستگی به نوع موتور، تعداد سیلندر و … دارد. ولی قیمت بیمه موتور سیکلت هایی که اکثر افراد از آن استفاده می‌کنند و غالباً در سطح شهر مشاهده می‌کنید، با توجه به اینکه جریمه دیرکرد بیمه موتورسکلت بخشیده شده است، حق بیمه برای مدل های صفر کیلومتر و یا فاقد سابقه، چیزی حدود ۵۷۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در سال ۹۹ می‌باشد.

البته در صورتی که قانون بخشودگی جرایم وجود نداشت، برای بیمه کردن موتورسیکلت هایی فاقد بیمه (بجز صفر کیلومترها) تقریباً یک میلیون تومان باید هزینه می‌کردید.

موتورسیکلت هایی که در سال های قبل بیمه شده باشند نیز به شرط آنکه دچار خسارت جانی یا مالی نشده باشند، به ازای هر سال ۵% تخفیف روی قیمت بیمه دریافت می‌کنند.

ممکن است هزینه بیمه موتور سیکلت در شرکت های بیمه ایران، آسیا، دانا، البرز، پاسارگاد، رازی، سرمد، پارسیان، کوثر، سامان، دی، ملت و … اندکی با هم تفاوت داشته باشد. این تفاوت قیمت در پایین ترین سطح تعهدات مالی – که در سال ۹۹ مبلغ ۱۱ میلیون تومان است – مقدار زیادی نیس ولی برای پوشش های مالی بیشتر، اختلاف قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

آیا می‌توان بیمه موتور سیکلت را آنلاین بخریم ؟

بله، سایت های فروش آنلاین استعلام قیمت بیمه مانند بیمه بازار، بیمیتو، بیمه دات کام، بیمه ماهان، ازکی و … این فرصت را برای راکبان و صاحبان موتورسیکلت فراهم نموده اند تا بیمه شخص ثالث وسیله نقلیه خود را آنلاین خرید نمایند.

بخشودگی جریمه بیمه موتورسیکت

چطور بیمه موتورسیکلت با قیمت ارزان خرید کنیم ؟

برخی از وبسایت های فروش آنلاین بیمه به مناسبت های مختلف طرح های فروش ویژه یا کوپن تخفیف برای مشتریان خود در نظر می‌گیرند. در صورتی که هنگام تمدید یا خرید آنلاین بیمه موتور سیکلت خود از کد تخفیف استفاده نمایید، یا مشمول طرح های تخفیف دار شوید، قادر خواهید بود بخشی از مبلغ حق بیمه را تخفیف بگیرید و هزینه کمتری پرداخت کنید.

مقاله آموزش استفاده از کد تخفیف بیمیتو می‌تواند شما را با نحوه وارد نمودن کوپن و دریافت تخفیف آشنا کند.

چطور از طرح های فروش ویژه و کدهای تخفیف بیمه مطلع شوم ؟

بامراجعه به وبسایت آف چنل میتونید به جدیدترین کدهای تخفیف بیمه دسترسی داشته باشید و از طرح های تخفیف دار و جشنواره های بیمیتو، بیمه بازار، ازکی، بیمه دات کام و … با خبر شوید.

نظرات

0 0 رای
این نوشته چطور بود؟
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی ترین مفید ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments