مینی سریال ها چیزی ما بین یک فیلم سینمایی و سریال های طولانی اند. داستان های جذاب، کاراکتر های پیچیده و زمان مناسب، آن ها را با محبوبیت بسیاری همراه کرده است. مزیت این سریال های کوتاه این است که به علت زمان محدودشان، سیر داستانی، روایت و روند تکامل شخصیت مختصر و مفیدتری دارند. علاوه بر این، با حتی یک بار تماشای این سریال ها متوجه می شوید که از پایان رضایت بخش تری هم برخوردارند. تماشای سریال های چند فصلی با ده ها قسمت، زمان زیادی می برد. در فیلم ها هم زمان کافی برای شرح تمام ابعاد داستان وجود ندارد. در این مطلب تصمیم داریم شما را با ۱۰ مورد از بهترین مینی سریال ها از نظر IMDB و بینندگان آشنا کنیم. می خواهید اوقات فراغت لذت بخش تری داشته باشید؟ همراه ما بمانید.

Sharp Objects

امتیاز imdb به سریال: ۸.۱

بدون شک، Sharp Objects یکی از بهترین مینی سریال هایی است که می توانید تماشا کنید. این مجموعه در سال ۲۰۱۸ و در یک فصل ۸ قسمتی منتشر شد. این سریال یک برداشت اقتباسی از رمانی به همین نام است و داستانی مرموز از یک قتل را روایت می کند. ایمی آدامز بازیگر نقش اصلی است. دختری که برای تهیه گزارش از قتل دختر جوانی، به زادگاه خود برگشته است. او که همزمان با مشکلات شخصی خود نیز دست و پنجه نرم می کند، کم کم از رازهای ناگفته ای با خبر می شود. اگر به دنبال تماشای سریالی جذاب و هیجان انگیز هستید که نتوانید به این سادگی فراموش کنید، حتما این مینی سریال را تماشا کنید. مطمئن باشید شما هم بعد از دیدن این مجموعه پر طرفدار، آن را به دیگران توصیه می کنید.

بهترین مینی سریال های جنایی

Unorthodox

امتیاز imdb به سریال: ۸

اگر بخواهیم Unorthodox را در چند کلمه خلاصه کنیم باید بگوییم کوتاه، تأثیرگذار، متفاوت و جذاب. این مجموعه ۴ قسمتی محصول نت فلیکس است. امتیاز بالای IMDB آن باعث شده تا در لیست ما از ۱۰ مینی سریال پرطرفدار که ارزش دیدن دارند، قرار بگیرد. این مینی سریال تنها ۴ قسمت دارد و داستان دختر ۱۹ ساله یهودی را بیان می کند که می خواهد از خانه و زندگی ای که به او تحمیل شده است فرار کند. تماشای این مجموعه تجربه ای متفاوت و تکان دهنده است و به موضوع بسیار مهمی می پردازد که تا پیش از این چندان درباره آن صحبت نشده بود.

مینی سریال مذهبی

Chernobyl

امتیاز imdb به سریال: ۹.۴

چرنوبیل یکی از بزرگترین و مهم ترین فجایع بشری است؛ اما مینی سریال ساخته شده بر اساس آن، یکی از بهترین تولیدات رسانه ای است. این مجموعه یکی از بهترین مینی سریال ها از نظر IMDB و مخاطبان است. این مینی سریال در ۵ قسمت منتشر شده و فاجعه هسته ای چرنوبیل و عواقب پس از آن را به شیوه ای متفاوت روایت می کند. توجه به جزئیات، دقت بالا در ارائه اطلاعات و مستندات باعث می شود اطلاعات شما از این فاجعه تاریخی، بیشتر از افرادی باشد که واقعه را با چشمان خود دیده اند.

بهترین مینی سریال ها از نظر بینندگان

Maniac

امتیاز imdb به سریال: ۷.۷

یکی دیگر از موارد در لیست بهترین مینی سریال های اخیر، Maniac است. این مجموعه، در یک فصل ۱۰ قسمتی ارائه شده و اما استون و جوناه هیل از ستارگان آن هستند. داستان سریال در دنیایی موازی می گذرد. دنیایی که حال و هوای دهه ۸۰ میلادی را دارد، با کمی چاشنی علمی تخیلی. شخصیت های اصلی داستان، در یک پروژه دارویی آزمایشی غیر عادی شرکت می کنند. به آن ها قول داده شده است که شرکت در این آزمایش هیچ عارضه ای نداشته و تمام مشکلات آن ها را حل می کند. ژانر سریال کمدی، درام و علمی تخیلی است و تماشای آن اوقات لذت بخشی را برای شما می سازد.

مینی سریال تخیلی

Patrick Melrose

امتیاز imdb به سریال: ۸

پاتریک ملروز یکی دیگر از بهترین مینی سریال ها از نظر بینندگان و امتیاز IMDB است. پاتریک ملروز یکی از شاخص ترین کاراکترین های داستانی معاصر است. این مجموعه، روایتگر داستان مرد جوانی است که سعی می کند با روش هایی نه چندان درست، به مشکلات روحی و تراماهای خود غلبه کند. این مینی سریال، اقتباسی از یک مجموعه رمان ۵ جلدی است. بندیکت کامبربچ، بازیگر شناخته شده بریتانیایی، در این سریال نقش آفرینی می کند.

بهترین مینی سریال ها در IMDB

Watchmen

امتیاز imdb به سریال: ۸.۱

اگر از طرفداران ژانرهای جنایی، دارم و رازآلود باشید، Watchmen یکی از بهترین مینی سریال هایی است که می توانید تماشا کنید. مانند بسیاری دیگر از مینی سریال های پرطرفدار، این مجموعه هم از یک کتاب اقتباس شده است. با این حال، تلاش کرده است علاوه بر حفظ نوستالژی این کتاب، چیزهای جدیدی را هم به آن اضافه کند. در این سریال، به دنیایی موازی با تاریخی متفاوت می روید. دنیایی که در آن، افراد ماسک پوشی که به عنوان قهرمان میشناسیم، قانون شکن تلقی می شوند. این مجموعه طولانی تر از دیگر سریال هایی است که تا کنون معرفی کردیم؛ اما تماشای تلاش قهرمانان داستان برای مبارزه با ناعدالتی های نژادی و اجتماعی جذاب است.

 سریال علمی تخیلی

The Queen’s Gambit

امتیاز imdb به سریال: ۸.۶

یکی دیگر از تولیدات نت فلیکس که در لیست بهترین مینی سریال ها قرار گرفته The Queen’s Gambit است. به دنبال چند مینی سریال پرطرفدار که ارزش دیدن دارند می گردید؟ این سریال را هم به لیست خود اضافه کنید. در این درام تاریخی با داستان زندگی پر فراز و نشیب دختر جوان و یتیمی همراه می شوید که پس از یاد گرفتن شطرنج، به اعجوبه ای در این بازی تبدیل می شود. فکر می کنید شطرنج هیجان انگیز نیست؟ این سریال نظرتان را عوض می کند.

مینی سریال پرطرفدار

When they see us

امتیاز imdb به سریال: ۸.۹

وقتی آن ها ما را بینند یا When They See Us یکی از بهترین مینی سریال ها از نظر بینندگان و IMDB است که امتیاز ۸.۹ دارد. این سریال بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. ۵ نوجوان سیاهپوست و لاتین، به اشتباه برای حمله وحشیانه ای که در سنترال پارک رخ داده، محکوم می شوند. این نوجوانان از این کابوس نجات پیدا می کنند؟ بله؛ اما به چه قیمتی؟ این مجموعه پس از انتشار با استقبال زیادی مواجه شد و تأثیر به سزایی بر افراد گذاشت.

مینی سریال جذاب اجتماعی imdb

The Young Pope

امتیاز imdb به سریال: ۸.۳

The Young Pope یکی از متفاوت ترین و البته بهترین مینی سریال هایی است که می توانید تماشا کنید. این سریال حتی پیش از آن که پخش شود هم طرفداران مشتاق زیادی پیدا کرده بود. چه کسی می خواهد داستان یک پاپ جوان و اولین پاپ آمریکایی جهان آن هم با بازی جود لا را از دست بدهد؟ ژانر این مجموعه درام است؛ اما گوشه های طنز آن جذابیت خاصی به آن می بخشد. قوانین مذهبی قدیمی چه نقش اساسی در زندگی مدرن امروزی دارند؟ با توجه به نام و توضیحات آن، مخاطبان سریال انتظار چیزی خلاف عادت را داشتند؛ اما این سریال بسیار فراتر از آن ظاهر شد و بینندگان بسیار زیادی را به خود جذب کرد.

بهترین مینی سریال

۱۱.۲۲.۶۳

امتیاز imdb به سریال: ۸.۱

۱۱.۲۲.۶۳ شاید اسم عجیب و غیر معمولی برای یک سریال به نظر برسد؛ اما مطمئن باشید با یکی از بهترین مینی سریال ها مواجه هستید که قطعاً ارزش دیدن دارد. ژانر این مجموعه درام، تاریخی و رازآلود است و در ۸ قسمت منتشر شده است. یک معلم دبیرستانی در زمان به عقب می رود تا از ترور جان اف کندی جلوگیری کند. با تماشای این مجموعه، در سفری هیجان انگیز و سرگرم کننده با شخصیت اصلی داستان همراه خواهید شد.

سریال تاریخی محبوب

سخن آخر

سالانه فیلم، سریال و مینی سریال های زیادی منتشر می شوند؛ اما چند درصد از آن ها ارزش دیدن دارند؟ طبیعتاً همه خوب نیستند و شما هم وقت ندارید که تمام آن ها را امتحان کرده و تصمیم بگیرید. به همین دلیل، در این مطلب ۱۰ مورد از بهترین سریال ها از نظر بینندگان و بر اساس امتیاز IMDB را به شما معرفی کردیم. با تماشای این مینی سریال ها اوقات فراغت لذت بخش تری داشته باشید. همچنین، اگر به تماشای سریال های ایرانی علاقه دارید؛ توصیه می کنیم مقاله معرفی بهترین سریال های ایرانی شبکه نمایش خانگی را نیز مطالعه کنید.

نظرات

0 0 رای
این نوشته چطور بود؟
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments