استفاده از کد های دستوری

پرکاربرد ترین کدهای دستوری همراه اول، ایرانسل و رایتل کدام اند؟ همه این شرکت ها، شرکت های عرضه کننده سیم کارت در ایران هستند. از هر کدام از آن ها که استفاده کنید، قطعاQ به خدمات جانبی مثل خرید بسته اینترنتی، خرید شارژ، پرداخت قبض و … نیاز خواهید داشت. را ه های متفاوتی برای استفاده از این خدمات وجود دارد. اولین روش استفاده از سایت یا اپلیکیشن های هر اپراتور است. به کارگیری کد های دستوری یا همان  USSD ها نیز یکی از این روش هاست.

کدهای دستوری به اینترنت نیاز ندارند. استفاده از آنها بسیار راحت است و با سرعت خدمات مورد نظر را به شما ارائه می دهند. با توجه به موارد ذکر شده، استفاده از این کدها بسیار محبوب است. در این مقاله با متداول ترین کد های دستوری آشنا می شویم. در نظر داشته باشید که این عبارات برای هر اپراتو متفاوت است. بنابراین، اگر چند سیم کارت داری بید برای هر کدام ک مخصوص آن را وارد کنید.

کدهای دستوری برای مشترکین همراه اول

پرکاربرد ترین کد ها در همراه اول

همراه اول بزرگترین اپراتور تلفن همراه در کشور است. پرکاربرد ترین کد های دستوری این اپراتور را در این بخش بررسی می کنیم. اولین استفاده ما از تلفن همراه مکالمه و پیامک است. بدین منظور، ابتدا با برای سیم کارت خود اعتبار تهیه کنیم. کد دستوری *۱# برای خرید شارژ سیم کارت های اعتباری کاربرد دارد. اگر از سیم کارت دائمی استفاده می کنید کد*۱۰*۱۱#  برای مشاهده و پرداخت صورت حساب شما است.

 یکی از مهم ترین خدماتی که هر شخص از اپراتور سیم کارت خود دریافت می کند خرید بسته های اینترنتی است. چنانچه سیمکارت شما همراه اول است با شماره گیری *۱۰۰# به منو های متنوع خرید اینترنت دسترسی خواهید داشت. در این قسمت می توانید بسته دلخواه خود با حجم و زمانی که پاسخگوی نیاز شماست را انتخاب و خریداری کنید. همچنین، اطلاع از حجم باقی مانده، راهنمای فعال سازی و تنظیمات در این بخش موجود است. همراه اول برخی بسته های اینترنتی ویژه را نیز برای مشترکین خود در نظر می گیرد. این موارد معمولاً قیمت مناسب تری داشته و با توجه به حجم و زمانشان به صرفه تر اند. برای اطلاع از شرایط آن ها و خرید می توانید از کد *۱۰۰۰# استفاده کنید.

دوشنبه سوری، یکی از جذاب ترین طرح های اینترنتی همراه اول است. دو شنبه های آخر هر ماه با شماره گیری کد *۱۰۰*۶۴# از بسته های متنوع و رایگان اینترنت بهره مند شوید. به تازگی، بسته های مکالمه رایگان نیز به هدایای این طرح اضافه شده است. برای دریافت شارژ اضطراری در مواقع ضروری، از کد *۱۰*۲۵# کمک بگیرید. کد *۱۰*۲۹# نیز برای استفاده از خدمات رومینگ طراحی شده است.

کد دستوری *۱۰*۲۲۱# برای فعالسازی آوای انتظار و کد *۱۰*۲۴۱# برای استفاده از پیغام گیر صوتی کاربرد دارد. اگر تلفن همراه خود را گم کردید و مشترک همراه اول هستید کافی است با کد *۱۰*۲۱۲# آن را ردیابی کنید. به علاوه برای اطلاع از طرح ها مناسبی نیز می توانید از *۱۰*۴#  کمک بگیرید.

متداول ترین کد های دستوری برای ایرانسلی ها

ایرانسل

یکی از بهترین اپراتور های همراه در کشور عزیزمان بدون شک ایرانسل است. خدمات گوناگون این شرکت هم مثل همراه اول از طریق سایت، اپلیکیشن ایرانسل من و کد های دستوری قابل دریافت هستند. سیم کارت های ایرانسل عموماً به خاطر بسته های متنوع و پر سرعت اینترنتی محبوب هستند. برای آشنایی با این بسته ها، خرید آن ها، اطلاع از وضعیت بسته و حجم باقی مانده می توانید از گروه کد های دستوری *۵۵۵# استفاده کنید. در این منو امکانات مختلف دیگری مثل مشاهده بسته های فعال هم وجود دارد.

کد دستوری *۱۴۱# شناخته شده ترین کد برای مشترکین ایرانسل است. با استفاده از این کد می توانید سیم کارت اعتباری خود را شارژ کنید و از شارژ باقی مانده مطلع شوید. اگر دوست دارید شارژ اعتباری شما شگفت انگیز باشد، شماره گیری *۱۴۴# تنها کاری است که باید انجام دهید. همچنین، برای شارژ کردن سیم کارت برای فرد دیگری کد دستوری *۱۴۲#  برای شما تعریف شده است.

کد دستوری *۴۴۴۴# به کد شگفتی های ایرانسل معروف است. از این طریق با طرح هایی آشنا می شوید که هزینه های ارتباطی شما را تا حد قابل توجهی کاهش می دهند یا حتی رایگان می کنند. فعال ‌سازی پیامگیر صوتی نیز با شماره گیری کد *۵۵۵*۴*۵*۱# انجام می شود.

علاوه بر این، خرید کلیه محصولات ایرانسل از طریق شماره گیری کد دستوری *۵۵۵*۱۶# امکان پذیر است. اگر از آن دسته افرادی باشید که تلفن همراه در واقع وسیله کار آن هاست، احتمالاً دریافت پیامک های تبلیغاتی برای شما آزار دهنده است. برای غیر فعال کردن پیام های تبلیغ کافی است از کد *۵۰۰۶# استفاده کنید. کد دستوری *۶۱۰۱# نیز می تواند تلفن همراه شما را ردیابی کند. بنابراین، دیگر نگران گم شدن موبایل خود نباشید. لازم به ذکر است که این خدمت با پرداخت هزینه قابل استفاده است.

نظرات

0 0 رای
این نوشته چطور بود؟
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments