اپلیکیشن های اسباب کشی

اجاره نشین ها بهتر از هر کس دیگر در این دنیا می‌دانند که اسباب کشی، چقدر کار سخت و طاقت فرسایی است. جمع آوری و بسته بندی اسباب و وسایل از یک طرف و حمل و نقل بار وسایل به مقصد، می تواند بسیار چالش برانگیز و مشکل باشد. امروزه اما شرکت های باربری در این مورد کمک بزرگی هستند. کارگران این شرکت‌های حمل بار به خصوص در جابجا کردن وسایل به صورت ایمن و مطمئن، با سرعت و دقت بالا مهارت دارند. در سال‌های اخیر و همه گیر شدن استفاده از خدمات آنلاین، چندین استارتاپ نیز از طریق اپلیکیشن های موبایل امکان دریافت این خدمات را برای کاربران فراهم نموده اند. در این مقاله قصد داریم تا با ۶ مورد از بهترین اپلیکیشن های اسباب کشی در ایران، آشنا شوید و درباره سطح خدمات و کارایی آن‌ها بدانید.

اگر قصد اثاث کشی دارید و یا حمل بار و جابه‌جایی وسایل، یکی از بخش‌های مهم در کسب و کار شما است با این مقاله همراه باشید.

بهترین اپلیکیشن اسباب کشی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

استفاده از اپلیکشین های باربری و اسباب کشی در ایران، اتفاق جدیدی به شمار می‌رود و چند سالی بیشتر نیست که فعالیت آن‌ها در بین اقشار مختلف مردم، رواج پیدا کرده است.

با توجه به استقبال بسیار خوبی که از تاکسی های اینترنتی در سالهای گذشته شد، پیش بینی می‌شود خدمات باربری آنلاین نیز به مرور جای روش های سنتی را بگیرد و به سرعت در بین مردم جا باز کرده و به یک ضرورت تبدیل شود.

البته در حال حاضر چندین سرویس آنلاین در این حوزه فعالیت می‌کنند که قبل از استفاده از آنها، بهتر است ابتدا با امکانات و ویژگی هایی که یک اپلیکیشن اسباب کشی خوب می‌تواند در اختیار کاربر خود قرار دهد آشنا شوید.

شهرها و مناطق تحت پوشش

اولین موردی که باید بررسی کنید این است که آیا اپلیکیشن مورد نظر در شهر شما فعال است یا خیر و سپس آن را بر روی گوشی خود نصب نمایید. این اطلاعات را می‌توانید در وب سایت هر مجموعه یا موقع دانلود برنامه از کافه بازار، مایکت، اپ استور و… بررسی کنید.

برخی از سرویس های حمل بار اینترنتی فقط در تهران خدمات ارائه می‌کنند. بعضی از آنها کلان شهر ها را شامل می‌شوند و برخی نیز ممکن است در حال توسعه باشند و استان ها و شهرستان بیشتری را پوشش دهند.

تنوع خودروهای حمل بار با توجه به نوع و حجم بار

ممکن است برخی از شرکت‌ها فقط از حمل بار سبک و یا ارسال بسته با پیک موتوری پشتیبانی نمایند و برخی دیگر خدمات اسباب کشی را نیز ارائه کنند.

در واقع این شما هستید که باید بررسی کنید برای جابجایی وسایل خود با وانت نیاز دارید یا اینکه باید از نیسان و کامیون برای اثاث کشی استفاده کنید.

امکان رصد آنلاین موقعیت بار

یکی از بهترین مزایای این اپلیکیشن‌ها این است که بتوانید موقعیت و لوکیشن راننده و اثاثیه را روی نقشه ردیابی کنید. با وجود این قابلیت، احتمال سوء استفاده و یا سرقت به صفر می‌رسد و شما از ابتدا تا انتهای سفارش از وضعیت و عملکرد راننده مطلع خواهید شد.

نرخ کرایه حمل بار و هزینه اسباب کشی

بسیاری از برنامه ها، هنگام سفارش و پس از تعیین مبدا و مبدا مقصد توسط کاربر، قیمت مورد نظر را به اطلاع کاربر می‌رسانند. این مورد راه را برای سوء استفاده‌های بعدی خواهد بست.

همچنین بعضی از آنها که خدماتی مانند بارگیری، بسته بندی و چیدمان وسایل را نیز ارائه می‌کنند، هزینه های جداگانه بابت به کارگیری هر کارگر به شما اعلام می‌نمایند و در صورت تمایل به تعداد دلخواه برایتان نیروی کار حرفه ای اعزام می‌کنند.

پشتیبانی در صورت وجود مشکلات احتمالی

اپلیکیشن را حتما بررسی کنید تا راه‌های تماس با پشتیبانی و یا شکایات احتمالی در آن به صورت شفاف وجود داشته باشد. این امکان نشانه مشتری مداری آن مجموعه و یک مزیت مهم محسوب می‌شود.

البته برای آنکه از تجربه کاربران قبلی و نظرات دیگران مطلع شوید، خواندن کامنت ها در صفحه اینستاگرام آن شرکت یا نظرهای درج شده در اپ استورها و وبلاگ ها می‌تواند دید بهتری به شما بدهد.

بررسی بهترین اپلیکیشن های اسباب کشی در ایران

برنامه های موبایل زیادی امروز در ایران برای دسترسی به خدمات حمل بار درون شهری یا اسباب کشی منزل در دسترس است. شما با دانلود و نصب این اپ ها به راحتی می‌توانید از خدمات، قیمت و گستردگی فعالیت آن‌ها آگاه شده و موردی را که مناسب‌تر است انتخاب کنید. یکی از مزایای استفاده از این اپلیکیشن‌ها این است که می‌توانید با مطالعه و مشاهده نظرات و امتیازهای دیگر کاربران، انتخاب‌های بهتری داشته باشید. در ادامه برخی از بهترین اپلیکیشن های اسباب کشی را بررسی خواهیم کرد.

اپلیکیشن حمل بار نوبار

نوبار

نوبار یک اپلیکیشن اسباب کشی و حمل باز است که در هم از طریق وب سایت و هم اپلیکیشن اندروید و هم IOS خدمات می‌دهد. یکی از مزایای استفاده از خدمات این شرکت این است که در مرحله جمع آوری و بسته‌بندی لوازم منزل نیز خدمات ارائه می‌کند. این ویژگی به خصوص برای کسانی که وقت کافی ندارند و یا به هر علتی نمی‌تواننند بسته‌بندی را نیز انجام دهند، بسیار مفید و خاص است. شما با استفاده از خدمات این شرکت می‌توانید از انواع خودروهای باربری مانند نیسان، کامیون، کامیونت و … کمک بگیرید و در این مورد انتخاب‌های زیادی دارید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از اپلیکیشن نوبار، این است که یک تیم قوی و حرفه‌ای به کمک شما می‌آیند و همواره یک نیروی ناظر برای نظارت و مدیریت کار، آنان را همراهی می‌کند. در این اپلیکیشن همچنین شما امکان ارتباط با کارشناسان این شرکت را دارید که مزیت بزرگی محسوب می‌شود. همچنین در بخش‌های گوناگون می‌توانید با استعلام قیمت با توجه به موردی که نیاز دارید، قبل از سفارش خدمت، از قیمت آن باخبر شوید.

اثاث کشی با آچاره

آچاره

در آچاره شما می‌توانید به خدمات متنوعی مانند اسباب‌کشی درون‌شهری، حمل بار درون‌شهری و برون‌شهری، بسته‌بندی و جابه‌جایی وسایل و اثاثیه دسترسی داشته باشید. یکی از مزیت‌های استفاده از این اپلیکیشن این است که مشتری به اطلاعات کاملی از خدمات و نیز قیمت‌ها به صورت شفاف دسترسی دارد. این اپ به خصوص برای افرادی که برای اولین بار آن را برای اسباب‌کشی انتخاب کنند، تخفیفات خوبی هم می‌دهد. همچنین اگر شما در این حوزه کار می‌کنید و خدمات جابه‌جایی بار و نیز اسباب‌کشی را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهید، می‌توانید به عنوان خدمات‌دهنده در اچاره ثبت نام کرده و از این طریق درآمد داشته باشید.

اسباب کشی اسنپ

اسنپ

سرویس جابه‌جایی بار و اسباب‌کشی اسنپ نیز یکی از انواع بهترین اپلیکیشن حمل بار در ایران است. در این سرویس شما می‌توانید از خدمات انواع وانت و خودروهای سبک و سنگین مسقف و غیرمسقف را برای حمل بار و نیز اثاث کشی درون شهری، استفاده کنید. این سرویس از بیشتر شهرهای بزرگ ایران قابل دسترسی است و همچنین می‌توانید از کمک راننده نیز برای جابه‌جایی بار کمک بگیرید. در این اپلیکیشن البته، خدمات بسته‌بندی اثاثیه ارائه نمی‌شود. کرایه در سرویس‌های وانت اسنپ ثابت است و افراد با یک ثبت نام ساده و تعیین مبدا و مقصد، به راحتی می‌توانند از خدمات اثاث کشی استفاده کنند.

پرداخت در این اپلیکیشن البته هم به صورت آنلاین و هم به صورت پرداخت نقدی، انجام می‌شود. حتی می‌توانید از امکان پرداخت در مقصد نیز برای موارد مورد نظر خود استفاده کنید. در این سرویس امکان ردیابی آنلاین یا سوپرآپ نیز وجود دارد که با استفاده از این خدمت، می‌توانید محموله را تا مقصد در او، رهگیری و ردیابی کنید. اسنپ امروزه یکی از بهترین اپلیکیشن ها در زمینه اسباب کشی در ایران است که پراکندگی و دسترسی خوبی به آن در شهرهای بزرگ ایران وجود دارد.

سرویس حمل بار الوپیک

الوپیک

الوپیک استارتاپی است که در ابتدا برای درخواست پیک موتوری و نیز سرویس‌هایی که با استفاده از موتور انجام می‌شود، افتتاح شد. امروز اما کاربران با استفاده از سرویس الووانت این شرکت می‌توانند، برای وانت نیز درخواست دهند. استفاده از این اپلیکیشن مزایای بسیاری دارد. شما با استفاده از الووانت می‌توانید وانت سبک و یا وانت سنگین در هر ۲۴ ساعت شبانه‌روز، برای جابه‌جایی بار کرایه کنید. الو پیک تمام مرسوله‌های شما را با هر ارزشی که داشته باشد، بیمه می‌کند. با استفاده از این اپلیکیشن افراد می‌توانند چند وانت برای جابه‌جایی بار و یا اثاث کشی کرایه کنند و یا برای چند مقصد از این سرویس استفاده کنند. یکی دیگر از مزایای مهم استفاده از این اپلیکیشن اثاث کشی این است که افراد می‌توانند به صورت زنده، مسیر حرکت بار خود را در اپ آن پیگیری نمایند. این سرویس فعلا در تهران و بیشتر شهرهای بزرگ ایران فعال است.

سرویس حمل بار سندباد

سندباد

سندباد نیز یک سامانه حمل بار و مسافر است که بیشتر برای ارسال بسته و نیز بار در شهرهای بزرگ فعالیت می‌کند. با استفاده از این اپلیکیشن، سازمان‌ها و ادارات و یا کسب و کارهای گوناگون به راحتی می/ توانند برای ارسال تعدادنامحدودی کالا و یا بسته به مقاصد گوناگون، اقدام نمایند. این برنامه باربری درون شهری، فعلا سرویسی با خودروهای بزرگ و سنگین برای اسباب‌کشی ارائه نمی‌کند. این اپلیکیشن در حال حاضر در شهرهای بزرگی مانند تهران، کرج، اصفهان، مشهد، بندرعباس شیراز، کرمان، بندر ماهشهر اهواز و ساری فعال است.

اثاث کشی با استادکار

استادکار

استادکار در هر دو بخش اسباب‌کشی و نیز جابه‌جایی بار به خصوص بار سبک به فعالیت می‌پردازد. یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این سرویس این است که بخش بسته‌بندی وسایل نیز فعال است. کارشناسان و کارگران این سرویس در بخش بسته‌بندی حرفه‌ای، بارگیری به طور ایمن، جابه‌جایی وسایل و بسته‌ها، قراردادن هر وسایل سنگین در جای خود مانند یخچال، ماشین لباسشویی و … ، چیدمان مبل‌ها و دیگر اثاثیه و همچنین راه‌اندازی آن‌ها به مشتریان کمک می‌کند.

یکی دیگر از مزایای بسیار خوب این پلتفرم باربری درون شهری، این موضوع است که خدمات باربری در این برنامه، برای مناطق گوناگون از شهر، تفکیک شده است و شما لازم نیست منطقه و یا خیابان مورد نظر را برای پیدا کردن مورد مناسب جستجو کنید. این اپلیکیشن در حال حاضر در تهران و کرج مشغول فعالیت است اما به زودی در شهرهای بزرگ دیگر نیز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

طریقه پرداخت در این اپ نیز به صورت نقدی و یا اعتباری است و قیمت‌ها به صورت کارشناسی شده در آن تعیین می‌گردد. یکی دیگر از امکانات استادکار این است که کاربر پس از انجام خدمت مورد نظرش، می‌تواند در بخش «سفارش‌های من» در این اپلیکیشن وارد شده و نظر خود را وارد کند. این موضوع برای کاربران جدید که قصد استفاده از خدمات به خصوصی را دارند بسیار مفید است.

سخن آخر

در این مقاله برخی از بهترین اپلیکیشن های اسباب کشی ایرانی را با معیارهای گوناگون مورد بررسی قرار دادیم. حال انتخاب با شما است که کدام را برای خود برگزینید. سعی کنید تا پس از دریافت خدمات هر شرکت، فرم‌های نظرسنجی و یا امتیازدهی را در هر یک جدی بگیرید. این موضوع با دیگران این فرصت را می‌دهد تا انتخاب بهتری در آینده داشته باشند.

نظرات

0 0 رای
این نوشته چطور بود؟
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments