استراتژی های موفق ارائه کد تخفیف به مشتریان

می خواهید افراد بیشتری برند شما را بشناسند و مشتریان جدیدی جذب کنید؟ تنها چیزی که نیاز دارید استفاده از استراتژی های موفق ارائه کد تخفیف به مشتریان است. به عنوان یک کسب و کار کوچک یا بزرگ، جذب و حفظ مشتریان برای موفقیت شما حیاتی است. بسیاری از شرکت ها با استفاده از استراتژی های بازاریابی با کد تخفیف توانسته اند از رقبای خود پیشی بگیرند. وقتی به خریداران تخفیف بدهید، احتمال استفاده آن ها از خدمات و محصولات شما بیشتر می شود.

به صورت کلی، کوپن ها باعث افزایش تعداد مشتریان، افزایش خرید، شناخته شدن برند و افزایش وفاداری خریداران می شوند. با این وجود، وقتی شما نسبت به ارائه این تخفیفات اقدام می کنید، در حقیقت دارید از بخشی از سود خود چشم پوشی می کنید. این موضوع باعث نگرانی برخی از افراد است. اگر به جای سود بیشتر ضرر کنم چه؟ تنها یک راه برای جلوگیری از بروز این مشکل وجود دارد. این که استراتژی های بازاریابی با کوپون را به درستی به کار ببندید. چگونه؟ در ادامه به شما می گوییم.

بازاریابی بر اساس کد تخفیف چیست؟

قبل از بررسی استراتژی های موفق ارائه کد تخفیف به مشتریان بهتر است نگاهی به کلیت این شیوه بازاریابی داشته باشیم. همه مشتریان و کاربران دوست دارند حین هر خرید، کمی صرفه جویی داشته باشند و پول خود را ذخیره کنند. ارائه کوپن یک رویکرد بازاریابی است که با تکیه بر همین ویژگی خریداران، به رشد کسب و کار ها کمک می کند. به زبان ساده، به مخاطبان خود القا می کنید که اگر همین حالا از پیشنهادات شما استفاده کنند، از نظر اقتصادی سود می کنند. مزیت این شیوه این است که حتی افرادی که تا پیش از این اسم شما را هم نشنیده بودند، برای دیدن سایر محصولات و پیشنهاد هایی که دارید به سایت شما سر می زنند.

بازاریابی با کد تخفیف یکی از مؤثرترین ابزارهای مارکتینگ است که از سال ها پیش تا کنون به شیوه های مختلف، مورد استفاده کسب‌وکارها قرار گرفته است. در ادامه به شما می گوییم چطور بیشترین بهره را از این نوع بازاریابی ببرید. برای آشنایی بیشتر با مزایای این رویکرد، می توانید مقاله بازاریابی با کد تخفیف چگونه به برندسازی کمک می کند را مطالعه فرمایید.

استراتژی موفق ارائه کد تخفیف

۱- پیشنهادات وسوسه کننده

کوپنی که ارائه می کنید، تنها زمانی ارزش دارد که برای خریدار وسوسه کننده باشد. در نتیجه، باید قبل از طراحی و انتشار تخفیف، با بازار و مخاطب هدف خود به خوبی آشنا باشید. یک تکنیک برای داشتن استراتژی موفق ارائه کوپن این است که پیشنهادتان هم راستا با هدفتان باشد. می خواهید مشتری بیشتری جذب کنید یا می خواهید آن ها را ترغیب کنید پول بیشتری صرف کنند؟ تخفیف شما برای هر یک از این موارد باید با دیگری متفاوت باشد. برای مثال، اگر می خواهید تعداد نصب اپلیکیشن خود را افزایش دهید، برای اولین خرید از طریق اپلیکیشن هدیه یا تخفیفات جذابی را پیشنهاد کنید.

۲- تعیین محدودیت زمانی

یکی از بهترین استراتژی های موفق ارائه کدهای تخفیف به مشتریان این است که برای پیشنهادات خود محدودیت زمانی تعیین کنید. داشتن کوپنی که فقط برای چند ساعت یا چند روز قابل استفاده باشد، ابزار بسیار خوبی برای تشویق مشتری به این است که سریع تر خرید خود را نهایی کنند. محدود کردن زمان، راه مؤثری است؛ اما می توانید آن را بهتر هم بکنید. رقبای خود و مزایایی که آن ها به خریداران خود ارائه می دهند را بررسی کنید. سپس، راهی پیدا کنید که از آن ها جلو بزنید. برای مثال، درصد تخفیف را بیشتر کرده یا به آن هدیه اضافه کنید.

۳- انتخاب راه درست انتشار کد تخفیف

اگر کوپن داشته باشید، هر چقدر هم جذاب، تا وقتی مخاطب نتواند آن را پیدا کند چه فایده ای دارد؟ پیشنهادی که مخاطب نبیند، استراتژی موفق ارائه کد تخفیف به حساب نمی آید. به عبارت دیگر، این پیشنهاد شما است که باید مخاطب را پیدا کند، نه برعکس.

توصیه می شود که مخاطب خود را بشناسید و بدانید که بیشتر اطلاعات خود را از کجا دریافت می کند. از همان طریق با آن ها ارتباط برقرار کنید. توصیه بهتر این است که به یک شیوه قانع نباشید و بن های خود را از طریق چند کانال مختلف انتشار دهید تا مطمئن شوید همه از آن با خبر می شوند. پست شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی محتوایی و کمک از بلاگر ها از جمله این شیوه ها هستند. یکی از مؤثرترین راه ها نیز کمک گرفتن از سایت های انتشار دهنده کد تخفیف مانند آفچنل است. این وبسایت ها مخاطبان بسیار زیادی دارند و همکاری با آن ها باعث می شود آگاهی از برند شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند.

ارائه کد تخفیف موفق

۴- زمانبندی مهم است

یکی از مهم ترین نکات در همه استراتژی های موفق ارائه کدتخفیف به مشتریان این است که زمان صحیح را انتخاب کنید. توجه نکردن به زمان انتشار کوپن، اشتباه رایجی است که بسیاری از کسب و کارها مرتکب می شوند. دقت به زمانبندی باعث افزایش تعامل با مشتری و تشویق آن ها به خرید می شوید.

در باره زمانبندی دو نکته حائز اهمیت است. بهتر بگوییم، باید زمان انتشار تخفیف را هم برای فردی که از شما خرید کرده و هم برای مخاطبان جدید تنظیم کنید. برای مثال، اگر شخصی از فروشگاه شما خرید داشته، چند هفته بعد به او کوپن هدیه یا پیشنهاد خرید محصولات مرتبط ارائه کنید. از طرف دیگر، تعطیلات و مناسبت ها بهترین فرصت ممکن اند. این زمان ها، بهانه خوبی هستند که با ارائه تخفیفات ویژه سیلی از مشتریان جدید را به سمت خود جذب کنید.

۵- حساب کتاب کنید

همانطور که پیش از این هم به آن اشاره شد، یکی از مشکلات ناشی استفاده نادرست و نداشتن یک استراتژی موفق ارائه بن تخفیف به مشتریان، ضرر مالی است. اگر پیش از طراحی کمپین خود، میزان سود و ضرر خود را به دقت محاسبه نکنید، به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. اگر به صورت مداوم تخفیفاتی را ارائه کنید که به دقت بررسی نشده اند، این شیوه بازاریابی منفعتی برای شما نخواهد داشت.

استراتژی های موفق اراده کد تخفیف و رشد کسب و کار

سخن آخر

شیوه های بازاریابی زیاد اند؛ اما همه آن ها موفقیت آمیز نیستند. اغلب افراد به دنبال راهکار هایی هستند که امتحان خود را پس داده باشند و کارایی شان اثبات شده باشد. ارائه تخفیف یکی از این راهکار ها است. استفاده از استراتژی های موفق ارائه کوپن هدیه می تواند درصد موفقیت شما با این متد مارکتینگ را بالاتر ببرد.

نظرات

0 0 رای
این نوشته چطور بود؟
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments